درباره سامان پی

شرکت خدمات بهسازی خاک سامان پی با یک دهه پشتوانه علمی و عملی، با بهره‌گیری از کلیه روش های نوین تحکیم بستر و اصلاح خاک، متناسب با شرایط هر پروژه، نسبت به بررسی و انتخاب روش بهینه فنی، اقتصادی و اجرایی اقدام نموده و با دارا بودن مجموعه کاملی از تجهیزات و ماشین آلات، گزینه منتخب را اجرا می‌نماید. بهره‏ مندی از نیروی انسانی متخصص و نیز تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری مناسب، امکان ارائه خدمات مشاوره مهندسی در عرصه مطالعات و کاوش های ژئوتکنیک و مکانیک خاک (Site Investigation) و کلیه تحلیل ها و طراحی‌های ژئوتکنیکی را نیز فراهم نموده است.

دانش علمی و فنی در کنار تجربه ی اجرایی، مدیریتی و قراردادی، تیم فنی مهندسی “شرکت خدمات بهسازی خاک سامان پی” را به گروهی قابل اعتماد، جهت واگذاری کلیه مراحل برنامه ریزی، طراحی، اجرا و نیز مدیریت و نظارت راهبردی پروژه های عمرانی – ژئوتکنیکی تبدیل و انجام موفقیت‌آمیز بسیاری از پروژه‌های متنوع طرح و اجرای بهسازی خاک از جمله جت گروتینگ و اختلاط عمیق خاک و…را تضمین نموده است.

اهداف و چشم اندازها

شرکت سامان پی، با بهره گیری از دانش فنی، تجارب کسب شده و حسن اعتماد کارفرمایان، ماموریت دارد که پاسخگوی نیازهای مشتریان در موارد مختلف خدمات طرح و اجرای مهندسی ژئوتکنیک و بهسازی خاک در پروژه های عمرانی باشد. اندیشه ما مبنی بر دستیابی به سازمانی چابک و تاثیرگذار در عرصه مهندسی ژئوتکنیک و بهسازی خاک، ایجاب می کند که ضمن ترفیع موقعیت خود در داخل کشور و قرارگیری جزء بهترین ها، در عرصه های فراکشوری نیز حضور داشته باشیم.

ارزش های ما صداقت، درستکاری و احترام متقابل، پایبندی به تعهدات و اخلاق حرفه ای، کار گروهی، قانونمندی، مسئولیت پذیری و ارج نهادن به کرامت و مقام انسانی کارکنان است. اهداف ما افزایش رضایت کارفرمایان، ارتقاء کیفیت خدمات، انجام به موقع تعهدات، توسه زمینه های ارائه خدمات در رشته های مختلف طراحی و اجرا، ایجاد فضای مناسب به منظور رضایتمندی و مشارکت فکری است.

کارفرمایان

ما همواره بیشترین تلاش خود را کرده ایم تا پروژه های در دست اجرای خود را با بهترین کیفیت و در زمانی مناسب به سرانجام برسانیم. ما اعتقاد داریم که کارفرمایان شرکای اجتماعی ما هستند، پس ایجاد موفقیت آمیزترین راه برای رسیدن به اهداف مورد انتظار آنان در پروژه ها به رویکردی برد – برد برای ما تبدیل شده است.

با توجه به گستره ی خدمات ما، شرکت سامان پی مفتخر به ارائه نوآورانه ترین راهکار های مهندسی ژئوتکنیک به کارفرمایان متعدد و کسب رضایت آنان است، کارفرمایانی شاخص در زمینه هایی همچون: صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، راه و ترابری، نظامی، بانکی و … گواه این رضایت و خوشنامی، دریافت رضایت نامه های متعدد از کارفرمایان است.

شرکت رویال ساختمان آریا
شرکت رویال ساختمان آریا
شرکت صنایع دریایی ایران
شرکت صنایع دریایی ایران
شرکت چیلکو
شرکت چیلکو
شرکت ساختمانی حیدربابا
شرکت ساختمانی حیدربابا
شرکت خدمات انفورماتیک
شرکت خدمات انفورماتیک
شرکت پارس زیگورات
شرکت پارس زیگورات
شرکت صنایع غذایی پردیس
شرکت صنایع غذایی پردیس
بیمه ایران
بیمه ایران
دیوان محاسبات کل کشور
دیوان محاسبات کل کشور
دانشگاه آزاد اسلامی
دانشگاه آزاد اسلامی
سازمان بنادر و دریانوردی
سازمان بنادر و دریانوردی
شرکت ملی صنایع مس ایران
شرکت ملی صنایع مس ایران
مجتمع فولاد مبارکه
مجتمع فولاد مبارکه
شرکت سرمایه گذاری سیراف انرژی
شرکت سرمایه گذاری سیراف انرژی
شرکت خیام فولاد نیشابور
شرکت خیام فولاد نیشابور
شرکت ساختمانی و معدنی دی
شرکت ساختمانی و معدنی دی
آستان قدس حسینی
آستان قدس حسینی
شرکت نفت جندی شاپور
شرکت نفت جندی شاپور
شرکت پتروشیمی کرمانشاه
شرکت پتروشیمی کرمانشاه
شرکت گاز استان تهران
شرکت گاز استان تهران
شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر
شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر
مهندسین مشاور ناموران
مهندسین مشاور ناموران
شرکت مهندسی دریاپالا
شرکت مهندسی دریاپالا
وزارت راه و شهرسازی
وزارت راه و شهرسازی
بانک ملی ایران
بانک ملی ایران
بانک ملت
بانک ملت
بانک سپه
بانک سپه
بانک کشاورزی
بانک کشاورزی
بانک اقتصاد نوین
بانک اقتصاد نوین
نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا
نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا
نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا
نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا

منتخب رضایت نامه های کسب شده

نظام سازمانی و گواهی نامه ها

شرکت سامان پی از بدو تاسیس تا کنون توانسته است با ایجاد سازمانی پویا و منظم، پروژه های ژئوتکنیکی متعددی را انجام دهد. علی رغم وجود نظام تایید صلاحیت و رتبه بندی پیمانکاران ژئوتکنیکی در کشور، این شرکت موفق به کسب گواهی صلاحیت پیمانکاری از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شده است. رتبه های صلاحیت این شرکت به شرح زیر است:

  • رتبه ۳ در رشته ی ابنیه
  • رتبه ۵ در رشته ی راه و ترابری
  • رتبه ۵ در رشته ی آب و فاضلاب

علاوه بر کسب رتبه های فوق، شرکت سامان پی در راستای ارتقاء کیفیت خدمات خود توانسته است در سازمان خود:

  • سیستم مدیریت یکپارچه سازمانی (IMS)
  • سیستم کنترل کیفیت (ISO 9001)
  • سیستم مدیریت محیط زیست (ISO 14001)
  • سیستم مدیریت ایمنی و سلامت شغلی (OHSAS 18001)
  • سیستم مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE-MS)

برگرفته از استاندارد های بین المللی را پیاده سازی کند.

چارت سازمانی سامان پی

چارت سازمانی سامان پی

گواهی نامه های سامان پی

امکانات و تجهیزات اجرائی

شرکت خدمات بهسازی خاک سامان پی با هدف حل مشکلات پروژه‌های عمرانی در مرحله طراحی و اجرای ژئوتکنیکی، طی سالیان گذشته مجموعه کاملی از ابزار، ماشین آلات و تجهیزات متناسب با این حوزه را تامین نموده است. بطوریکه در حال حاضر این شرکت امکانات و تجهیزات مورد نیاز در مراحل مطالعات، طرح و اجرای کلیه روش های بهسازی خاک  را داراست.

لزوم مدیریت یکپارچه ماشین آلات و تجهیزات اجرائی و بهبود مستمر بهره وری ماشین آلات، این شرکت را بر آن داشته است تا انبار و تعمیرگاه مرکزی خود را بصورت ملکی، در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع واقع در شهرک صنعتی شمس آباد تجهیز نماید.

شرکت خدمات بهسازی خاک سامان پی در یارد مذکور علاوه بر تعمیر، نگهداری و انبارش ماشین آلات موجود خود، به تولید برخی قطعات و لوازم مورد نیاز جهت ساخت ماشین آلات جدید روش های بهسازی خاک (انواع دکلها، موتور ها، شاسی ها و ….) و نیز برخی قطعات اجرائی بهسازی خاک (نظیر لوله های مشبک میکروپایل و …) می نماید.

تصاویر منتخب انبار مرکزی شرکت سامان پی

تیم سامان پی

سامان پی توانسته است تیمی مجرب از کارشناسان خبره ژئوتکنیکی را گرد هم آورد و با تلاش تیم های اجرائی و فنی خود چالش های ژئوتکنیکی بسیاری را رفع کند. اعتقاد سامان پی بر همکاری تیمی است چرا که:

افراد با استعداد می‌توانند موفقیت‌های بسیاری به ارمغان بیاورند، اما چنین موفقیت‌هایی محدود هستند و فراتر از یک نقطه‌ی خاصی کشش ندارند؛ کار تیمی و مشارکت برای صعود به ارتفاعات بلندتر ضروری است.

تیم سامان پی، خلاق، متخصص و کارآزموده اند، چالش های ژئوتکنیکی را به خوبی میشناسند و با تکیه بر توان دانشی و اجرایی خود توان حل آنان را دارند. توزیع سطح تحصیلات اعضای تیم سامان پی بگونه ای است که این تیم توانسته است ترکیب مناسبی از درجه تخصص های مختلف مهندسی ژئوتکنیک را در تیم اجرایی و فنی خود جای دهد.

محسن صابرماهانی
رئیس هیئت مدیره - دکتری ژئوتکنیک
حمیدرضا الهی
مدیر عامل - دکتری ژئوتکنیک
همایون صادقکار
معاونت اجرائی و پشتیبانی - مهندس صنایع
محمدعلی صمد زاده
مدیر پروژه - کارشناسی ارشد ژئوتکنیک
علی ناسخیان
مشاور فنی - دکتری ژئوتکنیک
علی ترکی
معاونت بازرگانی - مهندس عمران
امیر علیپور
سرپرست دفتر طراحی - دکتری ژئوتکنیک
سید مجید کامل عبد الحسینی
مدیر دفتر عراق - کارشناسی ارشد ژئوتکنیک

مشارکت های سامان پی

شرکت سامان پی باور دارد که استفاده از تجربه های جدید بین المللی مهندسی ژئوتکنیک می تواند راهی بسیار موثر جهت افزایش توان فنی و اجرایی مهندسان باشد. از اینرو این شرکت در راستای روزآمد سازی توان فنی و اجرایی خود و همگام سازی خدمات خود با جدیدترین و نوین ترین تکنولوژی های روز دنیا اقدام به ایجاد زمینه های همکاری مشترک با برخی از شرکت های موفق خارجی و امضای تفاهم نامه با آنان همکاری نموده است. شرکت سامان پی توافق نامه های همکاری را با مهندسین مشاور جی یو دی کشور آلمان و شرکت دکتر ساور و همکاران کشور انگلستان به عرصه عمل رسانده است.

مهندسین مشاور جی یو دی آلمان

شرکت مهندسین مشاور ژئوتکنیک و دینامیک جی یو دی در سال ۱۹۸۰ توسط پروفسور کورت بورگرت، مهندس هانس هبنر و دکتر توماس ریشتر تاسیس شد. در سال ۱۹۹۰ با پیوستن پروفسور  ساویدیس، موسس گرایش مهندسی پی و مکانیک خاک دانشگاه فنی برلین و رئیس انجمن ژئوتکنیک آلمان، دفتر این شرکت در لیپزیک برای مدیریت پروژه های ژئوتکنیکی در شرق این کشور ایجاد شد.

در این سال ها این شرکت ۶ نفره به یک مجموعه ۴۰ نفره در سال ۱۹۹۵ تبدیل شد و هدایت اصلی ترین پروژه های ژئوتکنیکی کشور آلمان را بر عهده گرفت. در سال ۲۰۰۳ دفتر آتن این شرکت تاسیس شد و در سال ۲۰۰۸ به عنوان یک هولدینگ ژئوتکنیکی شناخته شد. دفتر دهلی نو این شرکت در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و تا کنون توانسته است مجموعه ای از پنج شرکت بزرگ ژئوتکنیکی را ایجاد و راهبری کند.

شرکت دکتر ساور و همکاران انگلستان

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه گِرَز اتریش، با تمرکز بر مهندسی سازه (پروفسور ساتلر) و مهندسی پی (پروفسور وِدر، مبدع دیوار های دیافراگمی و پیمانکار مرکز تجارت جهانی نیویورک)، جرارد ساور به عنوان استادیار در دانشگاه کارلسروهه شروع بکار کرد. او با پروفسور مولر، موسس علم مکانیک سنگ همکاری کرد و یکی از اولین معرفین روش اتریشی حفر تونل (NATM) بود که در بین سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ توسعه یافت. او در یکی از اولین کاربرد های روش NATM در زمین های نرم شهری (فرانکفورت، ۱۹۷۰) مشغول بکار شد و نقشی اصلی در تحقیقات و توسعه این روش ساخت تونل داشت.

یافته های متعدد از مشاهدات میدانی، آزمایش های مدل سازی و تحلیل های عددی در رساله دکتری او با موضوع “باز توزیع تنش و نشست سطح زمین هنگام حفر تونل های سطحی” ارائه شده است (کارلسروهه، ۱۹۷۶).

او در سال ۱۹۷۹ دفتر دکتر ساور را در سالزبورگ تاسیس کرد و اقدام به توسعه طرح های مهندسی ارزش بر اساس اثرگذاری بالای هزینه ای در روش NATM نسبت به روش های متداول ساخت تونل نمود. در سال ۱۹۸۴ پس از چندین سال فعالیت در اتریش، آلمان و سایر کشور های اروپایی او دفتر جدید خود را در واشینگتن و لندن افتتاح کرد. دفتر واشینگتن دکتر ساور اولین مجموعه مهندسین مشاور اتریشی بود که به طراحی تونل های NATM در ایالات متحده پرداخت و اولین پروژه های ساخت ایستگاه های مترو و تونل های آن در منطقه متروپلیتن واشینگتن به روش NATM بر عهده این شرکت بود.

در سال های گذشته گروه دکتر ساور توانسته است بیش از ۲۵۰ پروژه تونل را در سراسر دنیا با موفقیت به پایان برساند.